D.U.K
Džaniausiai užduodami klausimai
1d. Matyti paraudimas, gali būti patinimų, piešinio vieta jautri.
Jei matosi išsiskiriančios limfos būtina valyti odą atvėsintu virintu vandeniu ir švariu vatiniu diskeliu. 2-5 kartus per dieną, pagal poreikį.
2d. Jei oda riebi arba matyti limfa, valyti virintu vandeniu 2-3 kartus dienoje.
3d. Oda nurimusi, sausa, ima formuotis šašėlis, piešinys ryškėja. Nieko daryti nereikia.
4d. Oda sausa, gali atsirasti tempimo pojūtis.
Esant poreikiui galima patepti labai ploną sluoksnį A+D kremo.
5d. Susiformavęs šašelis, piešinys gali imti trupėti/ skilinėti, esant poreikiui galima patepti labai ploną sluoksnį A+D kremo.
6,7d. Piešinys pašviesėja, dalis pigmento jau pasišalinę su šašeliu. Spalva dar pilkės ir neženkliai kis iki mėnesio laikotarpyje.
Iš pirmo žvilgsnio atrodo panašiai… tačiau veido srityje tatuiruočių geriau nesidaryti. Kodėl?
- SAUGUMAS. Tatuiručių mašinėlės grubesnės, dažai ir kitos priemonės nėra taip griežtai reglamentuojamos, neretai pasitaiko alerginių reakcijų.
- ILGAAMŽIŠKUMAS. Permanentinis makiažas daromas švelniau, o pigmentai blunka su laiku, taigi nepatikusio makiažo atsikratyti daug lengviau.
- NATŪRALUMAS. Teko girdėti apie mėlynus antakius? Tai tatuiruočių pasekmė, mikropigmentacija šios problemos neturi.
Permanentinis makiažas mikropigmentacijos technikomis yra saugus, natūraliai atrodantis piešinys, kuris išblunka per kelerius metus. Tatuiruočių technika atliktas piešinys gali būti itin ryškus, ir nors pakeis spalvą, liks matomas visam gyvenimui.
7 dienas po procedūros:
Nesilankyti pirtyje, nesimaudyti vandens telkiniuose ir baseinuose;
Nesideginti saulėje ir soliariume;
Apriboti dekoratyvinės kosmetikos naudojimą;
Nelupinėti ir neatmirkyti susidariusio šašelio;
Stengtis nešlapinti arba kuo mažiau šlapinti piešinio zoną
Neatlikti kosmetinių bei estetinių veido procedūrų;
Karšta vasara, saulė, atostogos... ar galima tokiu metu darytis permanentinį makiažą?
Tiesa ta, kad permanentinį makiažą drąsiai galima darytis visus metus, tereikia atkreipti dėmesį, kad pirmąsias 5 dienas reikės ypatingai pasaugoti piešinį:
- 5 dienas po procedūros teks pasaugoti piešinį bei vengti maudynių
- 5 dienas nebus galima naudoti kosmetikos priemonių atliktos procedūros vietoje
- 5 dienas po procedūros reikės saugotis tiesioginių saulės spindulių
Mikropigmentacijos metu dirbame tik labai nedideliame odos plote, taigi tai skiriasi nuo kitų kosmetologinių procedūrų tokių kaip rūgštinis ar mechaninis veido pilingai, kuomet tenka saugoti visą veidą. Taip pat pastebėtina, kad mikropigmentacija atliekama labai švelniai ir tik odos paviršiuje, taigi šiuo atveju nereikia baimintis randų kaip po plastinių operacijų.
Taigi, atostogos gali būti puiki proga atlikti ilgalaikio makiažo procedūrą, kuriai ilgai ruošėtės ir vis nerasdavote laiko. Grįžkite į darbą ne tik pailsėjusios, bet ir pagražėjusios.
Tiesa, kad iškart po mikropigmentacijos procedūros oda būna jautri ir užtrunka keletą dienų, kad ji atsistatytų. Gyjimo procesas trunka apie 5 dienas, tačiau pilnas atsinaujinimo procesas - net tris mėnesius. Visą šį laiką rekomenduojama labiau pasaugoti piešinį nuo tiesioginių saulės spindulių
Svarbiausios pirmos penkios dienos, nes per jas turi atsinaujinti epidermio sluoksnis, o po šio periodo apsaugai puikiai tinka apsauginis kremas nuo saulės (rekomenduojama naudoti 30 arba didesnį SPF filtrą turinčias priemones).
Ultravioletiniai spinduliai yra pagrindinis veiksnys, lemiantis permanentinio makiažo blukimą, taigi nuo saulės piešinį patartina saugoti ne tik pirmomis dienomis, bet ir visą laiką, kol jis neišbluks.
Nepatartina mikropigmentacijos atlikti prieš atostogas, ypač jei planuojate vykti į karštus krašrtus kur būtų sunku išvengti saulės. Tačiau jei atostogas planuosite po poros savaičių ar daugiau, užteks pasirūpinti apsauginiu kremu nuo saulės.
Populiariausios technikos, naudojamos antakių mikropigmentacijos procedūrai pastaruoju metu yra antakių šešėliavimas "Ombre", kuomet antakiai paryškinami šešėline - pudrine technika bei "Microblading" - antakių plaukelių imitacija, atliekama rankine technika. Be šių pagrindinių antakių prmanentinio makiažo būdų dar galimos įvairios šių technikų variacijos bei jų kombinavimas skirtingiem antakių ryškinimo efektam išgauti.
Tai, kokia technika geriausiai tinka būtent jums, priklauso nuo tokių veiksnių kaip odos tipas, natūralių antakių būklė, veido ir antakių asimetrija ir panašiai. Geriausia visus šiuos klausimus aptarti atvykus pas specialistą konsultacijai ar pirminei procedūrai ir kartu nuspręsti koks būdas padės pasiekti geriausią rezultatą.
Prieš apsisprendžiant atlikti permanentinį makiažą vertėtų atvykti pasikonsultuoti su jį atliksiančiu specialistu. Pirminės konsultacijos metu bus įvertintas jūsų odos tipas, atsižvelgta į asimetrijas, veido bruožų ir odos pigmentines problemas, aptarti jūsų lūkesčiai ir pageidavimai. Tik tuomet galima pasiūlyti tinkamą mikropigmentacijos sprendimą. Ši pirminė procedūra neįpareigoja jūsų ryžtis mikropigmentacijai.
Jei meistro pasiūlytas sprendimas jus tenkina, sekantis jūsų vizitas bus skirtas pirminei procedūrai atlikti. Prieš imantis adatos ir pigmento būtinai piešiamas eskizas nuplaunamais dažais. Tik tuomet, kai parinkta piešinio forma ir spalva jus tenkina, imamasi darbo.
Procedūros vieta nuskausminama vietiniais anestetikais, taigi procedūros metu jūs visiškai nejaučiate skausmo arba jis būna minimalus.
Po šios pirminės procedūros atitinkama veido sritis gali būti paraudusi ar netgi patinusi. Tai normalu, kaip ir tai kad piešinys gali atrodyti itin ryškus ir nenatūralus.
Viršutinis odos sluoksnis užgyja per 3-6 dienas, o galutinė spalva pasimato po 3-4 savaičių.
Norint gauti optimalų rezultatą būtina pakartotinė procedūra- korekcija. Kai kuriais išimtiniais atvejais tokios korekcijos atliekamos dvi ar netgi trys.
Pasiekus norimą rezultatą šis makiažas jums gali išsilaikyti nuo vienerių iki penkerių metų. Rezultato amžiškumas priklauso nuo daugelio veiksnių ir jį gan sunku nuspėti. Įtakos jam turi:
- jūsų odos tipas
- įvestas pigmentas ir atlikimo technika
- jūsų amžius
- jūsų gyvenimo būdas
- žalingi įpročiai
- kiti veiksniai
Bet kokiu atveju pigmentas, kuris buvo įvedamas į jūsų odą, kinta bėgant laikui. praėjus tam tikram laikotarpiui prieš tai atrodžiusi puiki spalva gali jūsų nebetenkinti, taigi po 1-2 metų rekomenduojama atlikti spalvos koregavimo procedūrą.
Permanentinis makiažas- mikropigmentacija- tatuažas- kontūrinis makiažas
Iš esmės šios sąvokos apibūdina vieną ir tą patį procesą- pigmento implantavimą į odą, siekiant išryškinti veido bruožus. Nors populiariausios antakių, akių ir lūpų procedūros, ilgalaikis makiažas gali būti atliekamas ne vien veido srityje.
Savo esme permanentinis makiažas- tai tatuiruotė. Visgi ši procedūra turi ir nemažai skirtumų. Visų pirma skiriasi įranga ir naudojamos priemonės. Veido srityje atliekamos mikropigmentacijos aparatai tylesni, beveik nevibruoja. Veido sritis daug jautresnė, darbas turi būti subtilus. Dėl to aparatai sukurti specialiai šiai sričiai yra saugūs naudoti ir pritaikyti atlikti netgi tokias sudėtingas procedūras kaip akių kontūro mikropigmentacija. Svarbu įsitikinti, kad ilgalaikiam makiažui naudojami būtent tam skirti pigmentai.
Permanentiniu makiažu galima pakoreguoti antakių formą, paputlinti lūpas arba paryškinti akis. Galimi keli tokio makiažo variantai- nuo natūraliai atrodančio aplinkiniams nepastebimo bruožų paryškinimo iki asimetrijos veide koregavimo. Galimos procedūros:
ANTAKIAMS
- antakių šešėliavimas
procedūra, kurios metu paryškinama natūrali antakių linija, nupiešiamas dūminis antakių kontūras
- antakių plaukelių imitacija
piešiamas ne antakio kontūras, o atskiri plaukeliai suteikiantys jam pilnumo efektą. Plaukelių forma ir tankis parenkami individualiai atsižvelgiant į kiekvieną atvejį.
- pilnai tušuoti antakiai
piešiami ryškūs antakiai su ryškiu kontūru. Atliekama norint suteikti antakiams griežtumo ir juos akcentuoti.
AKIMS
-blakstienų tankinimo efektas
piešiama neryški pigmento linija ties blakstienų šaknimis. Rezultatas- natūraliai atrodančios paryškintos akys.
-apatinis/ viršutinis akių kontūras
akies kontūro paryškinimas nupiešiant pigmento liniją virš akių kontūro. Šiuo būdu galima nežymiai pakoreguoti akių formą, pakelti akių kampučius, prailginti/padidinti akis.
- meninių pravedimų "strėlyčių" tatuiravimas, spalvų įvedimas šešėlio arba linijos pavidalu
galimi skirtingų spalvų mikropigmentavimo deriniai- šešėlių efektas, pasirinkto storio ir dydžio "strėlyčių" piešiniai.
LŪPOMS
-lūpų kontūro ryškinimas
natūralios lūpų spalvos pigmento įvedimas siekiant paryškinti išblukusią lūpų kontūro liniją arba ištaisyti formos asimetriją
-lūpų kontūras su daliniu tušavimu
išryškinama lūpų forma nežymiai pagyvinant jų spalvą
-pilnas lūpų tušavimas
įvedamas pigmentas visame lūpų plote, išgaunama pageidaujama ilgalaikė lūpų spalva
-3D efektas
permanentinio makiažo pagalba atliekamas lūpų putlinimas
KŪNUI
randų maskavimas
spenelių aureolės piešimas/paryškinimas
apgamo tatuiravimas
nuplikimo maskavimas
laikinos kūno tatuiruotės/piešiniai
Permanentinis makiažas- ne vienos valandos trukmės procedūra. Tinkamai atlikti ilgalaikį makiažą galima tik pilnai įsigilinus į kliento norus ir lūkesčius, perpratus jo odos ypatumus. Dėl šios priežasties labai svarbi pirminė kliento ir meistro konsultacija, spalvos ir piešinio sprendimo aptarimas. Mikropigmentacija- tai invazinė procedūra, pažeidžianti odos vientisumą, ji turi būti atliekama laikantis visų saugumo taisyklių prieš tai supažindinus klientą su galimom su tuo susijusiom problemom ir kontraindikacijom.
Pasiryžus šiai procedūrai būtina žinoti, kad galutinis rezultatas nebus matyti iškart.